O mnie i o tym, jak widzę świat. Słowem, nihil novi w blogosferze
Kategorie: Wszystkie | Cytaty | Darmstadt | KNKWG | Konkurs | Mapka | Mądrości Romana | OWRP | Turystyczne
RSS
środa, 10 stycznia 2007

Dziś na śniadanie dla odmiany postanowiłem zjeść trochę sera o nazwie Imperator. Od czasu do czasu lubię spróbować jakiejś nowości. Opis na opakowaniu brzmiał obiecująco: "Gładka konsystencja i wyjątkowy głęboki aromat zachwycą każdego konesera smaku". Po spróbowaniu dochodzę do wniosku, że nie jestem koneserem smaku, bo ser ma dla mnie smak przepoconego kapcia. Ja bym go nazwał "Kapeć Imperatora".

Kiedyś wyczytałem, że do produkcji jakiegoś gatunku sera we Francji używa się starych końskich chomąt, które są moczone w mleku. Może technologia produkcji tego sera zakłada wykorzystanie do jego produkcji przepoconych kapci? Jeśli tak, to służę swoimi. Czego się nie robi dla koneserów smaku. ;)

W tym momencie należy się krótka dygresja, że oczywiście nie miałem okazji nigdy konsumować przepoconych kapci, więc nie znam ich smaku z autopsji. Ale ponieważ między zmysłami smaku i powonienia występuje swoiste sprzężenie, więc często potrafimy ze sobą wzajemnie kojarzyć różne smaki i zapachy.

Tagi: roman j
10:46, roman_j
Link Dodaj komentarz »

Miałem nie pisać nic tytułem wstępu, żeby nie popaść w banał lub patos. Jednak po namysle doszedłem do wniosku, że jednak jest coś, co się tutaj nadaje i chyba nie jest ani szczególnie banalne ani patetyczne.

Przez długi czas chciałem napisać książkę. Ale nie jakąś tam zwykłą książkę, tylko właśnie Książkę. Powieść, w której napiszę ludziom To-Czego-Jeszcze-O-Sobie-Nie-Wiedzą-A-Powinni-Wiedzieć. Przeszło mi to. Jakiś czas temu. To chyba normalny przejaw procesu dojrzewania umysłowego, które, jak dziś uważam, nigdy się nie kończy. Ale tęsknota za pisaniem gdzieś się we mnie jednak kołacze i próbą jej ukojenia jest właśnie ten blog. Nie stawiam mu jednak żadnych zadań i wymagań. Poza jednym: ma być miłą rozrywką dla mnie, a może i dla czytelników. Wszystkie inne skutki będą niezamierzoną wartością dodaną.

Tagi: roman j
10:18, roman_j
Link Komentarze (3) »
1 ... 206 , 207 , 208 , 209 , 210
 

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape