O mnie i o tym, jak widzę świat. Słowem, nihil novi w blogosferze

Wpisy z tagiem: obowiązki

wtorek, 09 marca 2010

Wiedziałem, że marzec będzie trudny ze względu na dużą ilość pracy, ale czuję, że jest nawet gorzej niż zakładałem, a ja zwykle nie zakładam optymistycznych scenariuszy rozwoju wydarzeń.

Codziennie mam w kalendarzu listę spraw do zrobienia liczącą kilkanaście pozycji. Nigdy nie udaje mi się zrealizować wszystkich, a niezrealizowane wydłużają listy na kolejne dni.

Na kilku polach czasowo zawiesiłem swoją działalność, a jest obawa, że to nie koniec. Na innych chcę działać choćby symbolicznie, żeby nie stracić kontaktu.

Z planów, żeby w tym semestrze uporać się z pewnymi zaległościami na razie nic nie wychodzi. Gorzej, dochodzą nowe zaległości i wszystko to mnie wprawia w nastrój zdecydowanie minorowy.

Kiedy to się skończy? Może pod koniec kwietnia? A może przynajmniej złapię trochę oddechu w najbliższy weekend. Akurat nie ma zjazdu, więc będę miał dwa dni, żeby trochę nadrobić zaległości. Nie wiem tylko, czy nie poświęcę ich raczej na odpoczynek. W końcu obowiązki obowiązkami, ale o własne zdrowie i dobre samopoczucie trzeba zadbać. Także po to, żeby tym obowiązkom podołać.

Chciałem na wiosnę wybrać się na jakiś spektakl do teatru, ale raz, że nie mam czasu, a dwa, to ze smutkiem skonstatowałem, że 90% spektakli kręci się wokół d... . Taki urok prowincjonalnego teatru, który musi przyciągać czymś niewyrobioną publiczność, żeby choć w części pokrywała koszty jego istnienia.

Nie winię za to bynajmniej dyrekcji. Zastanawiam się raczej, czy własna, stała scena w naszym grajdołku to nie jest przerost ambicji nad zapotrzebowaniem? A są tacy, co by chcieli jeszcze tu filharmonię budować. Pięknie, tylko po co? Żeby się pochwalić, że my też nie od macochy?

Na pewno nie po to, żeby wyższą kulturę krzewić w społeczeństwie, bo aby się tym zajmować instytucje kultury musiałyby gusta kształtować. A nie schlebiać im, jak to ma dziś miejsce, żeby przetrwać i nie kłuć w oczy decydentów pustymi krzesłami na widowni.

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape